POZOR! Změna telefonního čísla! Nový kontakt na Lotu: +420 704 472 429

ROMANA KOLÁŘOVÁ - ZAKLADATELKA & TVŮRKYNĚ

20201229_022252

 

 

 

 

 

Jsem výtvarnice, pedagožka a maminka tří dětí.

V Brně jsem s obrovskou chutí vystudovala Střední školu uměleckých řemesel. V zájmu věnovat se dál výtvarnému umění a získat další vzdělání jsem pokračovala studiem na Fakultě výtvarných umění VUT. Pro radost z práce s dětmi jsem v roce 2011 již při práci absolvovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity.

Do svého oborového zaměstnání v Atriu na Žižkově v Praze, kde jsem měla na starosti propagaci koncertní a vedení výstavní síně, jsem se po první rodičovské dovolené již nevrátila.

Naše rychle rozrůstající-se rodina sbírala několik let pracovní i jiné zkušenosti v zahraničí. Krátce po návratu do ČR se narodila třetí dcera a přibyla k nám do rodiny i roztomilá bílá psice.

Na konci roku 2021, kdy děti začínaly být samostatnější, jsem vypustila do světa značku Lota v letu, pod kterou tvořím designové textilní doplňky na míru pro diabetiky a děti i dospělé se ztrátami sluchu.

Výrobky mé značky vznikají v malém ateliéru u mě doma v srdci Česka. Od 2023 se na tvorbě podílí také ručky šikovných švadlenek. Mezi mé zákazníky patří diabetici a lidé se sluchovým znevýhodněním ze všech koutů Česka i ze zahraničí. Spolupracuji s lékaři a odborníky v jednotlivých oborech.

Do svého projektu dávám kus srdce a díky svým úžasným zákazníkům si plním sen o práci, která mě baví, je smysluplná a umožňuje mi být pro mé děti i sebe časově flexibilní.

Kromě šití a návrhářství mě baví fotografování, vizuální tvorba, hudba a sporty.